• 06.03.2016 / Oruç Tarım Konya Hayvancılık ve Tohum Teknoloji Fuarında

  Oruç Tarım

  KONYA TOHUM 2016'da

  Üreticiyle Buluştu

  Oruç Tarım Ltd. Şti., KONYA TOHUM 2016 5. Tohumculuk, Fidancılık, Bahçe Bitkileri ve Ekipmanları Fuarı'nda üreticilerle buluştu.

   

  TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, PANKOBİRLİK, T.C.Konya Valiliği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, KTO – Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in desteği ile Konya Hayvancılık 2016, Konya Sulama Teknolojileri ve Bitki Besleme Fuarı ile eş zamanlı  03 - 06 Mart  2016  tarihleri arasında Konya Ticaret Odası – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda ORUÇ TARIM 120 m²'lik standıyla yer aldı.

   

  Üreticilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Oruç Tarım Ltd. Şti. Teknik Müdürü Zir. Yük. Mühendisi Hamza Ali Oruç, Oruç Tarım olarak üreticilerimize Avrupa'da çoğu patentli proseslerle üretilip orjinal ambalajında, yüksek kalitede ve etkinliği yüksek bitki besleme ürünlerini sunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Çözüm ve hedef odaklı çalışan bir firma olduklarını söyleyen Oruç, "Bu çerçevede sahada bitki besleme konusunda bir problem varsa ve o problemin çözümü için gereken ne ise biz de o çerçevede ürün geliştiriyoruz. Bitki beslemede ne kadar ürün verdiğin değil ne kadar aldırabildiğin esas olduğu konusuna dikkat çekmek isteriz. Çalışmalarını ve etkinliğini extrem koşullarda deniyor ve üreticilerimizden çok şaşırtıcı geri dönüşler alıyoruz. Uzmanlaşmaya çalıştığımız alan bitki besleme ve bu hususta Avrupalılarla  çalışıyoruz, zira bir ayağımız burada Türkiye’de üreticilerimizin tarlasında bir ayağımız da İspanya’da bizzat argenin ve ürün geliştirme takımının içinde laboratuvardayım. Hamza Ali Oruç olarak ben de bir teknik elemanım ve Oruç tarımda Ziraat Mühendisi ve bitki besleme uzmanı olarak çalışıyorum. Bizzat denemelerin ve uygulamaların içindeyim, arazideyim ve yetişebildiğim her konuda üreticimizin yanındayım. Bu en sevdiğim uğraş" dedi.

 • 09.12.2013 / Oruç Tarım Antalya Tarım Fuarında

  Oruç Tarım

  Antalya Expo Center

  tarım fuarında stand açtı.

  Bu yıl 13. sü gerçekleştirilen ve dört gün devam eden fuarda Oruç Tarım Türkiye nin dört bir yanından gelen üreticiler, bayiler ve yabancı insanların ilgi odağı oldu.

   

  Bitki besleme alanında innovatif çözümler ve formülasyonlarla adından sıkça söz ettiren Oruç Tarım “EAT” ilkesiyle Avrupa’da üretilmiş ve kolay emilip hızlı taşınabilen 10 yeni ürününü bu fuarda  tanıttı.

   

  “Türkiye geneli değişik bölgelerde bizi tanımadan bizim ürünlerimizi kullanan insanlarla fuar vesilesi ile karşılaşıp onları dinlemek Oruç Tarım ekibinin başarma azmini daha da artırmaktadır” diyen Zir. Yük. Mühendisi Hamza Ali Oruç “ürünlerimizin her biri uzun arge çalışması ile yurt içi-yurtdışında bizzat yaptığımız tarla denemelerinin ardından ve birinci sınıf hammadde kullanılarak üretilen ürünlerdir, ayrıca yurtdışında yapılan üretim proseslerinin geniş bir akademik  kadro tarafından hazırlanmakta olması markamızı ayrıştırıcı bir faktör olmuştur” dedi.

   

  52 Ülkeden katılımcı ve ziyaretçilerin olduğu fuar boyunca Ouragro serisinin Granysoft, Solydia, Zinnova Plus+, Innova Combi III, Excellent B Plus, Floractive, Polyguard, CupperPhyt, Soil+ Inka ve  Easy Cupper ürünlerinin yerli ve yabancı ziyaretçilere tanıtıldığı stantta ürünlerinin çoğunluğunun organik tarıma da uygun olması tarım danışmanlarının da beğenisini kazandı.

 • 19.08.2012 / Oruç Tarım Ürünleri Kayseri'de Tanıtıldı

  Kayseri Tarım İl Müdürlüğü önderliğinde

  “Organik Sebze Yetiştiriciliği”

  tarla günü düzenlendi.

  Oruç Tarım Ltd. Şti. yanı sıra bazı özel şirketlerin de ana sponsor olarak destekledikleri organizasyon Kayseri’ye bağlı Bünyan İlçesinin Karahıdır köyünde kalabalık bir davetli grubun katılımıyla gerçekleştirildi.

   

  Organik tarla gününe Kayseri Tarım İl Müdürü Özkan KAYACAN, Oruç Tarım Genel Müdürü Hamza Ali Oruç, Bünyan Kaymakamı HAKAN KILINÇKAYA, İl Genel Meclis Başkanı Sadettin AYDIN, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, İl Genel Meclis Üyeleri Ali TİPİ, Ömer Özcan, Celil Tutak, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen İl Müdür Yardımcısı Erkan ALKAN, Bünyan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü MUSTAFA DEMİR, ve çok sayıda çiftçi katıldı.

   

  Organizasyon kapsamında bir açıklama yapan Proje Koordinatörü Dr. Yeşim Bekyürek “Organik beslenmeye dikkat çekmek ve insan sağlığına verilen önemi vurgulamak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek yapılan kapsamlı proje ile bölgede daha fazla üreticiyi organik tarıma yöneltmeyi amaçladıklarını bunun yanı sıra organik üretim ve tüketimi yaygınlaştırmayı hedeflediklerini” söyledi.

   

  Kayseri  Tarım İl Müdürlüğünce Organik Tarıma verdiği destekten dolayı Oruç Tarım Ltd.Şti. Genel Müdürü Zir. Yüksek Müh. Hamza Ali Oruç’a bir teşekkür plaketinin de takdim edildiği törende Oruç Tarım Mühendislerince festival süresince sahada açılan bir tanıtım standında üreticilere “Organik Tarıma uygun Bitki Besleme ürünleri ile yine organik tarıma uygun bitki koruma ürünleri tanıtıldı ve uygulama teknikleri hakkında bilgi verildi.”

   

  Oruç Tarım tarafından ithalatı ve distribütörlüğü yapılan ve organik tarıma uygun ürünlerden olan Solydia ve Granysoft isimli bitki besleme ürünlerinin de arazide uygulamalı ve şahitli olarak tanıtıldığı tarla gününde organik tarıma geçiş yapan 7 adet üreticiye de sertifikaları takdim edildi.

   

  Belgelendirmenin ardından protokol üyeleri tarafından tarla gününün açılış merasimi gerçekleştirildi. Açılış sonrası sahayı gezen ve bilgi alan üreticilere sahada kullanılan organik menşeli bitki besleme ve koruma ürünleri ile organik tarım uygulamaları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

  Tarla günü kapsamında Oruç Tarım standına yoğun ilgi gösteren üreticiler de ayrıca organik tarımda kullanabilecekleri gübreler ve ilaçlar konusunda detaylı bilgi alma şansı elde ettiler.

   

  Organik tarım alanlarının tanıtımıyla devam eden program, akşam köy konağında verilen iftar yemeğiyle sona erdi.

All rights reserved. Design: Myra Ajans

info@orucagro.com